
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 998.4 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 20 mA |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Response Time | 4 ns |
| Number of Channels | 2 |
| Input Bias Current | 6 µA |
| Quiescent Current | 2 mA |
| Propagation Delay | 9 ns |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2.5 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Hysteresis | 6 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 days ago) |
| Output Current per Channel | 10 mA |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Current | 1 mA |
Stock: 1314
Distributors
pcbx
Unit Price$6.68207
Ext.Price$6.68207
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.68207 | $6.68207 |
| 10 | $5.22263 | $52.22630 |
| 25 | $4.92227 | $123.05675 |
| 50 | $4.63915 | $231.95750 |
| 100 | $4.45845 | $445.84500 |
| 300 | $4.30282 | $1290.84600 |
| 500 | $4.15264 | $2076.32000 |
| 1000 | $4.05801 | $4058.01000 |
